Pārlekt uz galveno saturu

LTRK aicina “Lattelecom” un LMT kapitāla daļu īpašniekus nevilcināties ar lēmumu par uzņēmumu apvienošanos

Latvijas lielākās uzņēmēju organizācijas Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) prezidijs uzklausīja Privatizācijas aģentūras sniegto informāciju par tās piesaistītā neatkarīgā konsultanta “KPMG Baltic” secinājumiem rīcībai ar valstij piederošajām kapitāla daļām SIA “Lattelecom” un SIA “Latvijas Mobilais telefons” (LMT).

LTRK aicina “Lattelecom” un LMT kapitāla daļu īpašniekus pēc iespējas ātrāk lemt par uzņēmumu apvienošanos, atbalstot valstiski izdevīgāko apvienošanās scenāriju.

“Lattelecom” un LMT ir starp sekmīgākajiem uzņēmumiem Latvijā. Kopš valsts neatkarības atgūšanas, tie veiksmīgi attīstījuši mūsdienīgu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju industriju, veicot apjomīgas investīcijas infrastruktūrā un īstenojot nozīmīgas inovācijas. Abi ir vērtīgāko, vislabāk pārvaldīto Latvijas uzņēmumu sarakstu augšgalā, ar izcilu reputāciju un būtisku nozīmi tautsaimniecībā.

Lai uzņēmumi arī nākotnē attīstītos veiksmīgi, būtu konkurētspējīgi, kalpotu valsts izaugsmei, tās iedzīvotājiem un uzņēmumiem, kā arī vairotu vērtību īpašniekiem, tiem jāmainās līdzi laikam. Līdzšinējie uzņēmumu panākumi rada pārliecību, ka apvienošanos iespējams īstenot sekmīgi.

Tendences pasaulē pierāda, ka konkurētspējai ir svarīgi būtiski investīciju resursi un plašs mūsdienīgu pakalpojumu klāsts. Nākamās paaudzes jeb 5G interneta tīkla ātra un efektīva izbūve, ir kritiski svarīga valsts attīstībai un jau tuvākajos gados prasīs ievērojamas investīcijas. Abiem uzņēmumiem šobrīd ir lieliski attīstīta infrastruktūra, kuras konsolidēšana un investīciju resursu apvienošana, radīs lielisku iespēju šo uzdevumu paveikt vislabākajā veidā. “KPMG Baltic” lēš, ka apvienošanās ļaus iegūt sinerģiju līdz pat 100 miljoniem eiro. Latvija nevar atļauties atpalikt no citām Eiropas un pasaules valstīm, tieši otrādi – kā līdz šim, tai jābūt starp līderiem. Ir jāizmanto iespēja to panākt.

Jau gadiem ilgi valdība nespēj izšķirties par valstij piederošo kapitāla daļu nākotnes pārvaldību abos uzņēmumos. Piedāvājums no līdzīpašnieka “Telia Company” tika saņemts jau 2015.gadā, bet valsts līdz šim nespēj sniegt konkrētu atbildi.

LTRK aicina īstenot valdības apņemšanos un jau tuvākajā laikā panākt vienošanos ar savu partneri “Telia Company” par “Lattelecom” un LMT apvienošanu, īstenojot to valsts interesēm visatbilstošākajā veidā.