Pārlekt uz galveno saturu
ENU EKONOMIKA
ENU EKONOMIKA

Šonedēļ, 10. maijā, Rīgas Ekonomikas augstskolā (SSE Riga) notiks ikgadēja konference „Ēnu ekonomika Latvijā”, kuras laikā tiks prezentēts pētījums par ēnu ekonomiku Baltijas valstīs, kuru jau septīto gadu pēc kārtas ir veicis SSE Riga Ilgtspējīga biznesa centrs.

 

Mediju pārstāvji tiek aicināti uz preses konferenci plkst. 13:30, kuras laikā Ēnu ekonomikas indeksa autors Arnis Sauka prezentēs jaunākos datus par ēnu ekonomiku 2016. gadā un aktuālajām tendencēm, savukārt Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš stāstīs par ēnu ekonomikas ietekmi uz uzņēmējdarbību, bet Valsts Ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ilze Cīrule skaidros iestādes paveikto problēmas risināšanā.

 

Ilgtspējīga biznesa centra direktors un pētījuma autors Dr. Arnis Sauka: “Tradicionāli konferencē tiks prezentēti jaunākie dati par ēnu ekonomikas lielumu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Diskutējot par iemesliem ēnu ekonomikas apjoma izmaiņām salīdzinājumā ar pagājušo gadu, runāsim par ēnu ekonomikas galvenajiem cēloņiem, kā arī vērtēsim politikas veidotāju paveiktās, kā arī plānotās aktivitātes ēnu ekonomikas mazināšanai Latvijā. Jautājumu loks solās būt plašs: sākot no aspektiem, kas saistīti ar t.s. nodokļu morāli, līdz pat ieplānotajai nodokļu reformai.”

 

Preses konferences norises laiks un vieta:
Trešdien, 10. maijā plkst. 13:30-14:00
SSE Riga Sorosa auditorija, Strēlnieku ielā 4a

 

Konference “Ēnu ekonomika Latvijā” tiek rīkota jau septīto gadu, lai meklētu veidus, kā mazināt ēnu ekonomikas ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību. Konferenci organizē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera un SSE Riga sadarbībā ar LR Finanšu ministriju. Konferenci atklās Latvijas Republikas Ministru prezidents Māris Kučinskis. Konferences programma: www.sseriga.edu/enukonference2017.

 

Par SSE Riga Ēnu ekonomikas indeksu:

Ēnu ekonomikas indekss tiek aprēķināts katru gadu, pamatojoties uz datiem, kas iegūti aptaujājot uzņēmējus Baltijas valstīs. Šī aptauja analizē galvenos faktorus, kas ietekmē dalību ēnu ekonomikā. Šī pētījuma kontekstā termins "ēnu ekonomika" attiecas uz visu preču un pakalpojumu legālo ražošanu, kas tiek apzināti slēpta no valsts iestādēm. Saskaņā ar 2015. gada datiem, no kopējā Latvijas ēnu ekonomikas apjoma, lielāko ēnu ekonomikas daļu veidoja neuzrādītie uzņēmējdarbības ienākumi (44,4%), kam sekoja aplokšņu algas (34,9%) un neuzrādītie vai nereģistrētie darbinieki (20,7%). Izteikts procentos no iekšzemes kopprodukta (IKP), ēnu ekonomikas lielums 2015. gadā Latvijā bija 21,3%, Lietuvā - 15%, bet Igaunijā - 14,9%.

 

 

Papildu informācija:
SSE Riga Komunikācijas vadītāja Dana Kumpiņa
dana.kumpina@sseriga.edu, tālrunis: 29129329

 

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras

Sabiedrisko attiecību konsultante Rūta Grikmane

pr@chamber.lv, tālrunis 29630923