Pārlekt uz galveno saturu

Ievērojams satiksmes plūsmas uzlabošanas projekts Tallinas ostās

Tallinas osta

2016.gada izskaņā Hansab īstenoja ievērojamu satiksmes plūsmas uzlabošanas projektu četrās Tallinas ostās - Virtsu, Kuivastu, Rohukilas un Heltermaa. Tā kā Tallinas osta ir augstu satiksmes intensitāti un ir lielākā osta Baltijas Jūras piekrastē, tad galvenais šī projekta mērķis bija izveidot tādu ostas teritorijas infrastruktūru, kas nodrošina efektīvu kravas un vieglo transportlīdzekļu plūsmu kā ostas teritorijā, tā ārpus tās, vienlaikus, samazinot transportlīdzekļu radīto izmešu daudzumu.

Uzstādītā transportlīdzekļu numuru atpazīšanas sistēma ļauj samazināt ierastās rindas gar kasieru joslām un uzlabot satiksmes plūsmas efektivitāti ostas teritorijā. Sistēmas princips ir sekojošs: vietās, kurās uzstādīts minētais risinājums, transportlīdzekļu plūsma iespējama, ja vadītājs iepriekš iegādājies prāmja biļeti un norādījis pareizu transportlīdzekļa reģistrācijas numuru.

Papildus numuru atpazīšanas sistēmai, darbojas arī īpašas lāzera mērīšanas ierīces, kas vienlaikus numura nolasīšanai, mēra arī transportlīdzekļa augstumu. Abu šo risinājumu apvienojums nodrošina tādu transportlīdzekļu plūsmu, kas nerada nevajadzīgus sastrēgumus, būtiski samazina transportlīdzekļu ostā pavadīto laiku, kā arī samazina to izmešu daudzumu, kas rodas transportlīdzeklim ilgstoši stāvot ar ieslēgtu dzinēju.

Sistēmu princips ir sekojošs: dati, kas iegūti, nolasot transportlīdzekļa numuru un no augstuma mērījumiem, tiek nosūtīti uz centrālo ostas pārvaldības sistēmu, kas pārbauda biļetes derīgumu. Ja biļetes informācija nesakrīt ar iebraukušā transportlīdzekļa mērīšanas parametriem, transportlīdzeklis tiek novirzīts uz papildus kontroles laukumu. Ja informācija sakrīt, transportlīdzeklis ar LED norādēm tiek novirzīts uz atbilstošo piestātni.

Papildu noslodzi ostām parasti rada arī ilgstošais transportlīdzekļu svēršanas un gabarītu noteikšanas process. Šo procesu efektivizēšanai tika uzstādīti divi unikāli risinājumi – automatizētā transportlīdzekļu svēršanas sistēma, kas ir precīzs un vienkāršs svēršanas risinājums, kā arī gabarītu noteikšanas sistēma, kuras darbības princips balstīts uz lāze-sensoru tehnoloģiju. Abas šīs sistēmas savu darbu veic transportlīdzeklim atrodoties kustībā, tāpēc, lai veiktu attiecīgo mērījumu nav nepieciešama transportlīdzekļa apturēšana.

Svēršanas sistēmas galvenais mērķis transportlīdzekļu svara noteikšanas un tarifikācijas piemērošana attiecīgajam svaram. Risinājums palīdz kontrolēt un noteikt precīzu kopējo transportlīdzekļu svaru uz prāmja.

Savukārt gabarītu noteikšanas sistēma ostā, kalpo, kā bojājumu kontroles (damage control) risinājums. Citiem vārdiem, šis risinājums nosaka transportlīdzekļa vizuālo stāvokli 3D vizualizācijā pirms transportlīdzekļa uzbraukšanas uz prāmja, lai nobraukšanas brīdī izvairītos no nevēlamiem starpgadījumiem par viltus transportlīdzekļu bojājumiem.

Papildus minētajiem risinājumiem, ostu teritorijās tika uzstādīta LED norāžu sistēma, kas ļauj ērti pārvietoties pa ostas teritoriju un biļešu kioski, kas nolasa svītrkodu no biļetes vai mobilās ierīces.

Jāpiebilst, ka praktiski visi uzstādītie risinājumi ir integrēti ar ostas pārvaldības sistēmu, kas nodrošina vienotu pārvaldību, datu integrāciju un vadību.

Vairāk par projektu: http://www.hansab.lv/lv/ieverojams-satiksmes-plusmas-uzlabosanas-projek…