Aktualitātes

E-vides attīstība veicinās pakalpojumu sektora izaugsmi Latvijas tautsaimniecībā

27.11.2014

E-videi un elektroniskajiem pakalpojumiem ir jākļūst par Latvijas tautsaimniecības attīstības dzinējspēku, it sevišķi pakalpojumu nozarē, lēma Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) Pakalpojumu padome. E-vides attīstībā viens no galvenajiem uzdevumiem ir e-paraksta lietošanas atvieglošana un popularizēšana, kas ir definēta kā Pakalpojumu padomes vidēja termiņa darbības prioritāte, kuras ieviešanas plāns paredz virkni aktivitāšu likumdošanas pilnveidošanā un elektroniskā paraksta lietošanas popularizēšanā.

Lasīt vairāk

Ietekmes uz uzņēmējdarbības vidi izvērtējumam jābūt pirms regulējuma stāšanās spēkā

26.11.2014

“Valsts Ieņēmumu dienesta (VID) izstrādātās jaunās prasības kases aparātiem un sistēmām ir spilgts piemērs, kas apliecina – jauna regulējuma ieviešanā valsts pirms tā stāšanās spēkā neveic aprēķinu par šī regulējuma ietekmi uz uzņēmējdarbības vidi,” pēc š.g. 26.novembra atklātās diskusijas Uzņēmēju namā atzīmē Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš.

Lasīt vairāk

Valdes locekļu personiskās atbildības noteikšana degradē uzņēmējdarbības vidi!

22.11.2014

“Pilnībā piekrītot tam, ka nepieciešams īstenot stingrākus pasākumus cīņā ar izvairīšanos no nodokļu nomaksas, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) biedri kategoriski iebilst pret Finanšu ministrijas ierosinājumu noteiktos gadījumos komercsabiedrības valdes loceklim paredzēt personisku atbildību par kapitālsabiedrības neveiktajiem nodokļu maksājumiem,” uzsver LTRK viceprezidente Lienīte Caune.

Lasīt vairāk

Diskusija par jaunajām prasībām darbam ar kases aparātiem un sistēmām 26.11. plkst. 11:00 LTRK

21.11.2014

Valsts Ieņēmumu dienests (VID) izstrādājis regulējumu, kas paredz jaunas prasības kases aparātiem un sistēmām, kā arī tirdzniecības vietu aprīkošanai ar hibrīda kases aparātiem un sistēmām: no 2015.gada 1.jūlija gadījumos, kad uzņēmuma apgrozījums iepriekšējo 12 mēnešu laikā pārsniegs 200 tūkstošus eiro, būs jāsāk lietot hibrīda kases aparāts. Savukārt kases sistēma uzņēmumā būs jāsāk lietot, ja apgrozījums iepriekšējo 12 mēnešu laikā pārsniegs 1,5 miljonus eiro. 

Lasīt vairāk

Livonijas balva 2014 tiek pasniegta uzņēmumam Baltic Restaurants

20.11.2014

Š.g. 20.novembrī, Latvijas un Igaunijas Tirdzniecības un rūpniecības kameru organizētajā Igaunijas – Latvijas uzņēmēju biznesa forumā jau otro gadu tika pasniegta balva par neatsveramu ieguldījumu Latvijas biznesa sekmēšanā Ziemeļu kaimiņvalstī – Livonijas balva*! Šogad apbalvojumu ieguva uzņēmums Baltic Restaurants.

Lasīt vairāk

KOMERSANTU GADA BALLE

19.11.2014

Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera (LTRK) ielūdz uz Komersantu Gada Balli, kuras ietvaros šogad tiks svinēta biedrības 80 gadu jubileja!

Lasīt vairāk

Pasākumi

Nozares ziņas LETA